مرسدس AMG CLA 45 شوتینگ بریک مدل ۲۰۲۰ رونمایی شد

مرسدس بنز از استیشن AMG CLA 45 شوتینگ بریک مدل ۲۰۲۰ برای اروپا رونمایی کرد که از پیشرانه‌های قدرتمند M139 بهره می‌برد.

پس از AMG A45 و CLA 45، خودروساز آلمانی یکی دیگر از محصولاتش را رونمایی می‌کند؛ مرسدس AMG CLA 45 شوتینگ بریک. نسل دوم این خودرو نسبت به سایر مدل‌های CLA بیشتر بر ویژگی‌های یک خودروی خانوادگی متمرکز است. محصول جدید مرسدس بنز تنها به بازارهای اروپایی اختصاص دارد.

همه چیز نشان می‌دهد که شوتینگ بریک بیش از همیشه روی عملکرد اسپرت تمرکز دارد. گواه این مدعا، استفاده از قدرتمندترین پیشرانه بنزینی چهار سیلندر جهان است که زیر کاپوت آن قرار می‌گیرد. پیشرانه M139 موجود در مدل‌های استاندارد A45 و CLA در دو نسخه ۳۸۷ اسب‌بخار و ۴۱۶ اسب‌بخار برای مرسدس AMG CLA 45 شوتینگ بریک عرضه می‌شود.

قدرت از طریق جعبه‌دنده دوکلاچه به تمام چهار چرخ منتقل می‌شود؛ جعبه‌دنده‌ای که برای افراد آشنا با محصولات مرسدس بنز به‌عنوان 4MATIC پلاس شناخته می‌شود. از لحاظ عملکرد، مرسدس AMG CLA 45 شوتینگ بریک می‌تواند ۰ تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت را در زمان ۴/۱ ثانیه برای مدل استاندارد یا ۴ ثانیه برای مدل S طی کند. بیشینه سرعت خودرو به‌صورت الکترونیکی محدود به ۲۵۰ کیلومتربرساعت یا ۲۷۰ کیلومتربرساعت برای مدل S می‌شود. همچنین حالت رانندگی دریفت هم ارائه می‌شود.

درکنار عملکرد بسیار چشمگیر، طراحی مرسدس AMG CLA 45 شوتینگ بریک نیز استثنایی است. عناصر طراحی موجود در نسخه کوپه از جمله رینگ‌ها، جلوپنجره پانامریکانا (Panamericana) و شکل لوله‌های خروجی‌ اگزوز در این مدل جدید وجود دارد. با توجه به نمایشگرهای دیجیتال مستطیل شکل، داخل کابین هنوز هم مکان جذاب و جادار برای سفرهای کوتاه و طولانی است.

motorsport
ارسال دیدگاه